WorldPride is natuurlijk in Amsterdam, en de botenparade ook… maar wij halen het gewoon naar Diemen! We bouwen ons eigen Pride feestje aan de kade, op 1 augustus. Met muziek, foodtrucks en leuke aankleding.
Tijdens WorldPride 2026 viert Diemen dubbel feest. Diemen bestaat 800 jaar én is al jaren een actieve regenbooggemeente. Op zaterdag 1 augustus pakt de gemeente groots uit door mee te varen met de botenparade én door op geheel Diemense wijze af te sluiten met een ‘Coming Home’ feest aan onze eigen Loswalkade.
Op 1 augustus vaart Diemen mee in de botenparade van Amsterdam. Deze boot is een samenwerking tussen Stichting Diemen 800, Pink Diemen, maatschappelijk betrokken inwoners en gemeente Diemen. En dat is terug te zien aan de bonte mix van allerlei verschillende Diemenaren die meevaren.
Tegelijktijdig wordt er ook in Diemen feest gevierd. Vanaf 16.00 uur barst aan de Loswalkade het Coming Home feest los. Met onder andere een DJ, een optreden van het Weespertrekvaartmannenkoor, verschillende foodtrucks en een springkussen voor kinderen.
Rond 17.00 uur ’s middags zal de boot weer Diemen binnenvaren en aan de Loswalkade feestelijk worden onthaald. Alle artiesten aan boord zullen ook aan de Loswalkade nog een keer losgaan. Artiesten zoals Baas B, Bryan B, Danilo, Jaimy van Kempen en Juicy Kutoure geven nog een laatste optreden om de dag af te sluiten.
Ook zal de boot tijdens het feest nog even aan de kade blijven liggen. Het perfecte moment om de boot van dichtbij te bekijken en om van de opvarenden te horen hoe zij de dag hebben beleefd.
Volg ons